Monday , May 20 2024

CSM Râmnicu Sărat și Foresta au amânat deznodământul calificării în finala barajului de promovare pentru returul de pe Areni

Miercuri după-amiază, în prima manșă a semifinalelor, cele două formații au remizat, scor 1-1

CSM Râmnicu Sărat și Foresta au amânat pentru returul de pe Areni deznodământul calificării în finala barajului pentru promovarea în Liga a II-a, după ce au remizat miercuri după-amiază, scor 1-1, în prima manșă a semifinalelor.

Echipa antrenată de Dorin Goian a intrat la pauză în avantaj, după ce Samson a transformat în minutul 27 un penalty dictat pentru un henț comis de Danciu.

Egalarea grupării buzoiene a venit tot în urma unei lovituri de la 11 metri, acordată gratuit de arbitrul Dorin Burloiu și transformată de pe punctul cu var de către Constantinescu.

Foresta: Niga – Grosu, Cimbru, Cană, Nițu – Samson, M. Ilie – Netbai, Nechita, Filip – Martin. Antrenor: Dorin Goian. Au mai intrat: Căinari, Chika, Makongo, Codău și Muntean.

Meciul retur dintre Foresta și CSM Râmnicu Sărat va avea loc sâmbătă, de la ora 17.30, pe stadionul Areni.

În eventualitatea în care va trece de CSM Râmnicu Sărat, Foresta va disputa manșa tur a finalei pe Areni, pe 3 iunie, iar returul la Buzău sau Piatra Neamț, pe 7 iunie. (Dănuț CHIDOVEȚ)

Suceava rămâne pe locul 5 în clasamentul aeroporturilor din țară

În luna aprilie, Aeroportul Internațional Ștefan cel Mare Suceava s-a menținut pe poziția 5 la …