Friday , April 26 2024

Victorie istorică pentru Simona Halep, la Australian Open! Romanca s-a calificat în premieră în sferturi

simona-halep

Victorie istorică pentru Simona Halep, la Australian Open! Tenismena s-a calificat în premieră în sferturile unui turneu de Mare Slem, după ce a învins-o pe Helena Iankovici, numărul 8 mondial, în trei seturi.

După ce a câştigat primul set cu 6-4, Simona Halep a redus ritmul şi a pierdut setul doi cu scorul de 2 la 6. Şi-a revenit însă în decisiv, unde a dominat-o pe Iankovici şi s-a impus fără probleme, cu 6-0.

Simona Halep o va întâlni în sferturile turneului de la Melbourne pe slovaca Dominika Cibulkova, numărul 24 mondial.

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …