LPS Suceava s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României U17

În optimi, echipa pregătită de Andrei Ițco a trecut, la penaltyuri, de FC Bacău

LPS Suceava s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României pentru juniori U17, după ce a eliminat în optimi, la loviturile de departajare, pe FC Bacău.

Echipa antrenată de Andrei Ițco a condus la Bacău prin golul marcat de Ştefan Petraru, dar s-a văzut egalată în minutul 90.

Gruparea suceveană avea să se impună la penaltyuri, cu scorul de 4-3, grație golurilor marcate de Sebastian Burlacu, Cosmin Toderean, Matei Crăciun și Ştefan Recolciuc.

Gloria Buzău, Daco-Getica București, CSM Slatina, LPS Sebeș, CSC Şelimbăr și LPS Satu Mare sunt celelalte echipe calificate în sferturile de finală.

Ultima se va decide miercuri, după meciul dintre  FC Player București și CS Mioveni. (D.C.)

Aur sau argint? Suceveanca Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de Box de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat joi, 25 aprilie, în finala categoriei 54 kg a …