Tuesday , May 21 2024

Florin Croitoru a debutat cu o înfrângere pe banca Forestei

“Galben-verzii” au pierdut ultimul amical disputat în această vară, 1-2 cu Ştiința Miroslava

Florin Croitoru a debutat cu o înfrângere pe banca tehnică a Forestei. “Galben-verzii” au pierdut sâmbătă, pe terenul Ştiinței Miroslava, cu scorul de 1-2, într-un meci amical disputat pe parcursul a trei reprize a câte 30 de minute.

Echipa suceveană a deschis repede scorul, prin Chika, ieșenii întorcând rezultatul pe final prin Abraham și Neamțu.

Foresta a început în următoarea formulă de joc: Niga – Nițu, Cimbru, Makongo, Moescu, Balint, Nechita, M. Ilie, Samson, Corniciuc și Chika, pe parcurs intrând toți jucătorii din lot, mulți dintre ei aflați în probe.

Foresta va începe al Şaselea sezon consecutiv în Liga a III-a sâmbătă, 26 august, cu un meci pe terenul vasluienilor de la Rapid Brodoc. (D.C.)

LPS Suceava a primit organizarea turneului final – speranțe pentru junioare III

LPS Suceava a primit din partea FRH organizarea turneului final – speranțe din cadrul Campionatului …