Viitorul Constanta, eliminata din Europa League dupa un nou esec la scor

Campioana Viitorul Constanta a ratat calificarea in grupele Europa League dupa ce a pierut si returul cu austriecii de la Salzburg, scor 0-4.

viitorul-salzburg

Dupa 1-3 in prima mansa, Hagi a aliniat o formula cu mai multe rezerve, iar asta s-a vazut si pe teren.

Austriecii au dominat total jocul, in timp ce Viitorul a ajuns rareori la poarta adversa.

Au iesit la iveala din nou si marile probleme din centrul defensivei, care au contribuit foarte mult la eliminarea din Europa.

Dabbur a deschis scorul in minutul 7 dupa o faza din care fundasii Viitorului nu au inteles nimic, pentru ca Gulbrandsen sa puncteze in minutul 38, scapat din marcajul lui Constantin.

Dupa pauza, Berisha a marcat si el in minutul 52, dupa o lovitura de la 11 metri, Iar Haidara a stabilit scorul final in minutul 89.