Sorana Cîrstea, eliminată în sferturi la US Open. 0-6, 3-6 în fața locului 10 WTA

Sorana Cîrstea a întâlnit-o pe Karolina Muchova (10 WTA) în sferturile de finală de la US Open, meci încheiat cu 6-0, 6-3 pentru jucătoarea din cehia, într-o oră și 39 de minute.

De la început Sorana a pierdut controlul, fiind condusă cu 3-0. A urmat apoi un game lung, de 18 minute, în care Sorana a avut 9 mingi de break, irosite toate, și așa s-a ajuns la 0-4. Muchova a zburdat pe teren și a câștigat primul set cu un neverosimil 6-0, după doar 43 de minute.

Primul game a venit pentru Sorana abia după 56 de minute, ea începând setul doi în avantaj. Cîrstea a făcut 2-0, însă Muchova a revenit în meci, luându-și breakul înapoi. Sorana a avut 3-2, dar Muchova a avut 4-3 și apoi a făcut 5-3 și 6-3, reușind calificarea în semifinale.

Aur sau argint? Suceveanca Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de Box de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat joi, 25 aprilie, în finala categoriei 54 kg a …