Friday , May 17 2024

Foresta a câștigat după pauză la Bacău. Bucovina Rădăuți a cedat pe final în fața Ceahlăului

Foresta a mai făcut un pas spre semifinalele barajului de promovare, după ce a câștigat, vineri, pe terenul celor de la CSM Bacău, cu scorul de 2-1.

Conduși la pauză de golul lui Zaharia (’22), “galben-verzii” au întors rezultatul în repriza secundă prin reușitele lui Chika (’79) și Filip (’83).

În celălalt meci disputat vineri în play-off-ul Ligii a III-a, Bucovina Rădăuți a pierdut pe teren propriu, în fața Ceahlăului, cu scorul de 1-2.

Nemțenii, care au irosit și un penalty în repriza a doua, s-au impus pe Municipal prin golurile marcate de Anton (‘2) și Mubarak (’90), gazdele egalând la un moment dat prin Stoian (’43). (D.C.)