Tag Archives: 11 metri

Olanda s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale dupa lovituri la 11 metri. 4-3 cu Costa Rica

Olanda s-a calificat după executarea loviturilor de la 11 metri în semifinalele CM 2014, învingând Costa Rica, scor 4-3. După 120 de minute de joc scorul a fost 0-0. La penalty-uri au ratat de la costaricani căpitanul Bryan Ruiz şi Umana. Seminifinalele CM 2014, care se vor juca marţi şi …

Mai mult »

Chelsea castiga Liga Campionilor cu 5-4, dupa lovituri de la 11 metri

Formaţia Chelsea Londra a câştigat Liga Campionilor pentru prima oară în istorie, în urma victoriei obţinută, sâmbătă, la Munchen, în faţa echipei Bayern Munchen, scor 5-4 (0-0, 1-1), după executarea loviturilor de departajare. În primele 90 de minute de joc, pentru Bayern a marcat Thomas Muller, în minutul 83, iar …