Sorana Cîrstea, VICTORIE INCREDIBILĂ la Montreal. A invins-o pe Caroline Wozniacki

sorana-cirstea

Sorana Cîrtsea face senzaţie în Canada, la Toronto. Miercuri noaptea, jucătoarea de 23 de ani a trecut în turul III de daneza Caroline Wozniacki, nr. 10 WTA şi câştigătoare în 2010 a turneului, după un meci incredibil.

Caroline Wozniacki a început jocul foarte bine şi a avut două mingi de meci (40-15) la 7-5, 6-5. Acela a fost însă momentul în care românca şi-a revenit şi a întors partida în favoare ei. A dus setul doi în tie-break, pe care l-a câştigat la zero, iar în setul trei s-a impus cu 6-4. Este cea de-a zecea victorie a târgoviştencei în faţa unei tenismene în faţa unei adversare din Top 10!

Sorana Cîrstea e în “optimi”, acolo unde va da peste o altă sportivă extrem de bine cotată: Jelena Jankovic. Turneul din Canada are premii de peste 2 milioane de dolari.

Aur sau argint? Suceveanca Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de Box de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat joi, 25 aprilie, în finala categoriei 54 kg a …