Simona Halep incepe excelent turneul WTA de la Beijing

halep

Simona Halep s-a calificat in turul II al turneului WTA de la Beijing, dupa o victorie facila in prima mansa, in compania sportivei din Cehia, Barbora Zahlavova Strycova, scor 6-1, 6-4.

Halep a inceput entuziasmant jocul de la Beijing, in fata locului 32 WTA, castigand primul set intr-o maniera categorica, scor 6-1. Prima mansa a durat doar 29 de minute.

In setul secund, adversara Simonei si-a ridicat nivelul, tinandu-i piept sportivei din Romania. S-a mers pana la 4-4 in setul 2, de aici Halep punctand decisiv ultimele doua game-uri pentru a castiga meciul.

Partida a durat per total 1 ora si 29 de minute.

In turul II, romanca va da piept cu o sportiva din China, L.Zhu, care a beneficiat in primul tur de retragerea Anastasiei Pavlyuchenkova.