Muguruza a invins-o categoric pe Sharapova in sferturi la Roland Garros

Garbine Muguruza a invins-o clar pe Maria Sharapova in sferturile de finala ale Grand Slam-ului de la Roland Garros.

bubu

Tenismena iberica s-a impus in meciul disputat miercuri pe arena Phillipe Chatrier in doua seturi, scor 6-2, 6-1.

Doar o ora si 13 minute a durat intalnirea dintre cele doua tenismene, dominata de la un cap la altul de favorita numarul 3.

Muguruza n-a pierdut nici macar un set in cele 5 partide jucate pana acum pe zgura pariziana.

Mai departe, in semifinale, Garbine Muguruza, castigatoarea la Roland Garros in 2016, o va intalni pe invingatoarea sfertului dintre Simona Halep si Angelique Kerber.

Semifinalele feminine de la Openul Frantei se vor disputa joi.