Friday , April 26 2024

Monica Niculescu, invinsa de Petra Kvitova la Stuttgart, dupa un meci echilibrat

niculescu

Monica Niculescu a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart dupa ce a fost invinsa de Petra Kvitova, locul 7 WTA, scor 6-2, 6-7 (5), 2-6.

Sportiva noastra a inceput meciul foarte bine, dar s-a prabusit pe final, dupa ce in prealabil a ratat si trei mingi de meci.

In primul set, Monica a castigat cinci game-uri la rand, a condus cu 5-1, iar apoi s-a impus cu 6-2, avand un serviciu ireprosabil.

In setul secund, Kvitova a fost mai precisa, a condus cu 5-2, dar Monica a revenit incredibil si a trecut in avantaj, cu 6-5.

Monica nu a reusit insa sa-si faca serviciul, ratand trei mingi de meci, astfel ca setul secund s-a decis la tie-break, unde Kvitova s-a impus.

In decisiv, Kvitova a fost mult mai solida si a transat rapid calificarea in sferturile de finala.

In turul urmator, Kvitova va avea inca un meci foarte dificil, cu locul 4 WTA, Garbine Muguruza.

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …