Saturday , April 27 2024

Surpriză la CM de fotbal din Qatar. Argentina lui Messi a fost învinsă de Arabia Saudită cu 2-1

Argentina, fostă campioană mondială, a fost învinsă de Arabia Saudită cu scorul 2-1 la Campionatul Mondial de Fotbal din Qatar, în meciul din grupa C disputat marți.

Echipa de fotbal a Arabiei Saudit a reușit să producă prima surpriză de la Cupa Mondială din Qatar, printr-o victorie neașteptată împotriva campioanei mondiale Argentina.

Saudiții au reușit să câștige meciul cu scorul de 2-1, marți, pe Lusail Stadium din Al Daayen, în Grupa C a competiției. După ce a condus cu 1-0 și a ratat trei goluri din ofsaid, Argentina a încasat două goluri în primele cinci minute ale reprizei secunde.

Argentinienii au condus cu 1-0, prin golul marcat în minutul 10 de Lionel Messi, din penalty acordat cu ajutorul VAR.

Arabia Saudită s-a impus datorită golurilor înscrise într-un interval scurt de timp de Al-Shehri ’49 şi Al Dawsari ’53.

În minutul 28, un gol al argentinianului Martinez a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Argentina a întrerupt astfel o serie incredibilă de 36 de meciuri fără înfrângere, începută în 2019. Dacă n-ar fi pierdut cu Arabia Saudită, ”pumele” ar fi egalat recordul istoric al Italiei, de 37 de meciuri.

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …