Friday , April 26 2024

Irina Begu se califica dramatic in sferturile de finala la Charleston

irina begu

Irina Begu s-a calificat dramatic in sferturile de finala ale turneului de la Charleston.

Sportiva noastra a castigat in fata jucatoarei Monica Puig (locul 62 WTA), scor 1-6, 6-2, 7-6 (4).

Irina a avut un start de meci de cosmar, pierzand primul set in doar 25 de minute, insa apoi si-a revenit si a dus meciul in decisiv.

Ultimul act a durat aproximativ o ora, a fost extrem de echilibrat, dar Irina a facut diferenta la tie-break.

In turul urmator, sportiva noastra se va intalni cu Angelique Kerber, campioana de la Australian Open 2016 si locul 2 WTA.

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …