Golul fabulos cu Vitesse din ultimul minut îl trimite pe Gicu Grozav în Serie A

Gicu Grozav a marcat golul cu care Petrolul s-a calificat în play-off-ul Europa League cu o execuţie fenomenala, din lovitura libera, in minutul 90+5, la ultima faza a meciului.

Gicu Grozav era pus la zid de toata lumea dupa un penalty executat jalnic in minutul 90, in partida cu Pandurii, la scorul de 1-1. Atunci, fotbalistul a incercat o “scarita”, dar portarul advers i-a ghicit intentia si a parat lovitura de la 11 metri.

“N-a fost inspirat in momentul alegerii executantului”, a spus atunci Cosmin Contra, care anunta inaintea returului cu Vitesse: “Grozav ne va califca!”.

Grozav a primit incredere din partea lui Contra, iar cu Vitesse a marcat de doua ori, o data la Ploiesti si o data la Arnhem. O veste si mai buna a venit vineri: presa italiana anunta ca oficialii de la Bologna vor demara negocierile cu Petrolul pentru transferul lui Grozav.

Aur sau argint? Suceveanca Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de Box de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat joi, 25 aprilie, în finala categoriei 54 kg a …