Monday , May 6 2024

Steaua, invinsa in Antalya de Dinamo Moscova

Echipa Steaua Bucureşti a fost învinsă, duminică, în Antalya, cu scorul de 2-1 (1-1), de formaţia rusă Dinamo Moscova, antrenată de Dan Petrescu, în cel de-al treilea meci amical din cel de-al doilea stagiu de pregătire.

Steaua a deschis scorul prin Tatu, în minutul 3, ruşii reuşind să întoarcă rezultatul prin golurile marcate de Noboa ’35 şi Ignatovici ’59.

Antrenorul Laurenţiu Reghecampf a folosit următoarea formulă de echipă: Tătăruşanu – Râpă, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici – Prepeliţă, Pintilii – Chipciu, Rusescu, Tănase – Tatu. În repriza secundă au mai jucat Adi Rocha, Ad. Popa, Filip, Nikolici şi Pârvulescu. În minutul 83, mijlocaşul Mihai Pintilii a fost retrimis pe teren.

Următorul meci amical al steliştilor va avea loc marţi, de la ora 19.30, împotriva formaţiei cehe Mlada Bolesla.