Saturday , April 27 2024

CSU Suceava a pierdut la limită pe terenul nou-promovatei Universitatea Cluj

CSU Suceava a rămas fără niciun punct acumulat în noul sezon al Ligii Naționale la handbal masculin, după ce a pierdut duminică seară, pe terenul nou-promovatei Universitatea Cluj, cu scorul de 37-38 (18-19), într-un meci din cadrul etapei a II-a.

Gruparea suceveană a condus în prima repriză cu 11-8, și cu 32-30, în minutul 50, dar a cedat la ultima fază în urma unui gol marcat de vetereanul Ramba.

CSU Suceava: Makaria (2 parade), Merlă (2 parade) – Botond (8 goluri), Lăzurcă (7), Gavriloaia (7), Iordachi (4), Dascălu (4), Csog (2), Bologa (2), Dedu (1), Ştefan (1), Zarițchi (1), Tîrzioru, Radu, Lupu și Bruj. (D.C.)

Aur sau argint? Suceveanca Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de Box de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat joi, 25 aprilie, în finala categoriei 54 kg a …