Friday , April 26 2024

Liga 1: Rezultatele inregistrate sambata. Craiova, umilita acasa de CFR

craiova-cfr

Iata rezultatele inregistrate sambata seara in meciurile programate in etapa a 3-a din playoff-ul/playout-ul Ligii 1:

Play-off

CS ‘U’ Craiova – CFR Cluj 1-4 (Gustavo ’49 – penalti / Deac ’18 si ’72, Paun ’20, Gomelt ’69)

CFR Cluj a castigat categoric, scor 4-1, intalnirea disputata sambata seara la Severin, cu CS “U” Craiova, in etapa a 3-a a playoff-ului Ligii 1.

Gruparea pregatita de Vasile Miriuta a facut un meci senzational si a urcat pe locul 2 in clasamentul Ligii 1, depasind FCSB, care are insa un meci mai putin disputat.

Primul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 18 de Ciprian Deac, cu un sut fantastic de la 20 de metri. Peste numai doua minute, acelasi Deac i-a pasat excelent in careu lui Paun, iar acesta a facut 2-0.

Oltenii au redus din handicap imediat dupa pauza, printr-un penalti transformat de Gustavo, insa Gomelt si Deac au dus scorul la un incredibil 1-4.

Pe final, Andrei Ivan a primit cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

28 de puncte au clujenii in acest moment, la doua puncte in spatele liderului Viitorul. De partea cealalta, Craiova ramane pe 4, cu 24 de puncte.

Play-out

Poli Iasi – Poli Timisoara 1-0 (Bole ’46)

In primele meciuri ale etapei, Pandurii s-a impus cu 1-0 la Concordia Chiajna, iar Botosani a castigat pe teren propriu, scor 2-0, cu ASA Targu Mures.

Celelalte meciuri ale etapei se vor disputa duminica (Voluntari – Medias si FCSB – Dinamo) si luni (Astra – Viitorul).

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …