Saturday , April 27 2024

VIDEO. Carlos Alcaraz s-a aruncat în piscină după victoria din finala turneului de la Barcelona

Jucătorul spaniol de tenis Carlos Alcaraz, locul 2 mondial, l-a învins pe grecul Stefanos Tsitsipas, locul 5 mondial, şi şi-a păstrat titlul la turneul ATP 500 de la Barcelona.

Alcaraz s-a impus cu scorul de 6-3, 6-4. Meciul a durat o oră şi 18 minute. Alcaraz, care va împlini 20 de ani la 5 mai, a obţinut al 9-lea titlu în circuitul ATP.

După ce a câștigat turneul de tenis de la Barcelona, ​​Carlos Alcaraz a fost nevoit să urmeze tradiția competiției rezervată învingătorului, aruncându-se în piscina clubului în compania tinerilor care au fost copii de mingi în turneu.

Aur sau argint? Suceveanca Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de Box de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat joi, 25 aprilie, în finala categoriei 54 kg a …