Şomuz Fălticeni s-a calificat în Turul II al Cupei României

Şomuz Fălticeni s-a calificat în turul II al Cupei României după ce s-a impus miercuri după-amiază, pe stadionul “Constantin Jamaischi”, în fața Ceahlăului Piatra Neamț, cu scorul de 2-1. Condusă la pauză de golul lui Nemțeanu, gruparea fălticeneană a întors scorul în repriza secundă printr-o dublă semnată de Robert Ciobanu.

Şomuz: Puianu – Alecsandru, Vitu, Chirilescu, Antonesei, Bejenar, Cîrstean, Julei, E. Ciobanu, Savin, R. Ciobanu.

Într-un alt meci disputat miercuri în cadrul primului tur al Cupei României, Bucovina Rădăuți a fost eliminată la loviturile de departajare de la 11 metri, cu scorul de 4-5, pe terenul celor de la Viitorul Darabani, după 0-0 la finalul timpului timpului regulamentar.

Bucovina: Udeanu – Leonte, Dumitraș, Florescu, Coajă, Săhlean, Străjeriu, Ungurianu, Aftanache, Stroe, Stoian.

Următorul tur va avea loc pe 31 august, atunci când va intra în competiție și Foresta Suceava. (D.C.)