Tuesday , April 30 2024

Simona Halep se califica in sferturi la Indian Wells cu o victorie de zile mari

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Indian Wells dupa o victorie de zile mari in fata chinezoaicei Qiang Wang.

halep

Numarul 1 WTA a depasit un moment dificil in primu set, dupa care a dominat categoric duelul si s-a impus cu scorul de 7-5, 6-1.

Partida de marti seara a inceput intr-o nota echilibrata, Wang reusind sa ii faca fata Simonei in primele game-uri. Mai mult, dupa ce a primit sfaturi din partea antrenorului sau, chinezoaica a preluat conducerea si parea gata sa se impuna in primul set pe fondul nervozitatii excesive a Simonei.

Darren Cahill a fost din nou providential pentru Halep, tehnicianul australian oferindu-i indicatiile care au schimbat soarta partidei.

Acceptand si punand in practica ce i-a spus Darren, Simona a revenit de la 4-5 in setul I si s-a impus cu 7-5, pentru ca actul secund sa il domine cu autoritate.

In sferturile de finala, Halep pare a avea un nou meci accesibil, ea urmand a se duela cu Petra Martic, din Croatia.

Şase canotori suceveni au câștigat în acest week-end medalii de aur la Campionatul European din Ungaria

România a cucerit în premieră o medalie de aur în proba masculină de dublu vâsle …