Scena socanta la Australian Open: O jucatoare a vomitat pe teren (VIDEO)

christina mchale

Australian Open 2015 a debutat luni cu o multime de surprize, dar si cu o scena socanta a carei protagonista a fost jucatoarea nord-americana Christina McHale.

Ei i s-a facut rau in timpul jocului cu frantuzoaica Stephanie Foretz si nu s-a putut opri sa nu vomite chiar pe terenul numarul 15 de la Melbourne.

Momentul neasteptat s-a petrecut in setul decisiv, la scorul de 4-4. McHale s-a retras la margine, a vomitat, iar dupa aceea a avut cateva minute de pauza pentru a-si reveni.

In mod surprinzator, ea a trecut foarte bine peste problemele de sanatate si si-a adjudecat partida cu scorul de 6-4, 1-6, 10-12.

Christina McHale nu s-a suparat nici macar pe televiziunea australiana care a decis sa transmita momentul.

“Este datoria lor sa arate ce se intampla pe teren”, a declarat aceasta.

Cei mai multi ziaristi din Statele Unite au facut imediat legatura cu o scena similara, in care protagonist a fost celebrul Pete Sampras.