Saturday , April 27 2024

Reprezentativa județului Suceava a câștigat pentru a doua oară turneul de fotbal “Patru regiuni pentru Europa”

Reprezentativa județului Suceava a câștigat pentru a doua oară în istorie turneul internațional de fotbal “Patru regiuni pentru Europa”, a cărei ediție s-a desfășurat în acest an în Germania.

Echipa condusă de Ciprian Anton, Aurel Constantin și Andrei Ițco a terminat neînvinsă competiția de la Kaufbeuren, după 1-0 și 1-1 cu Schwaben (Germania), 1-0 și 0-0 cu Mayenne (Franta) și 1-0 și 1-1 Cernăuți (Ucraina).

Sebastian Burlacu, de trei ori, Ștefan Petraru și Luca Gavrilovici au marcat pentru reprezentativa județului Suceava.

Județul Suceava a fost reprezentat la turneul din Germania de următorii jucatori: Păunel Apetrei, Cosmin Toderean, Fabian Găină, Iustin Panciuc, Matei Crăciun, Vlad Roșca, Sebastian Burlacu, Sebastian Nisioi, Augustin Găină, Ștefan Petraru, Victor Băbăscu, Albert Bodnariuc, Ștefan Recolciuc, Luca Gavrilovici, Gabriel Crițan și Florin Scutariu.

Deplasarea delegației sucevene în Germania a fost susținută financiar de Consiliul Județean Suceava. (D.C.)

Aur sau argint? Suceveanca Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de Box de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat joi, 25 aprilie, în finala categoriei 54 kg a …