Sunday , April 28 2024

Inca un soc la Miami: Si Radwanska a fost eliminata!

radwanska

Optimile de finala ale turneului de la Miami ne-au adus inca o surpriza, poloneza Agnieszka Radwanska fiind eliminata.

Favorita numarul sapte a intrecerii, Radwanska a pierdut in trei seturi disputa cu spaniola Carla Suarez Navarro, scor 7-5, 0-6, 4-6.

“Aga” a inceput mai bine partida si si-a adjudecat primul set, insa a cazut apoi inexplicabil.

Poloneza a pierdut la zero setul al doilea, pentru ca in “decisiv” sa se incline cu 6-4.

In sferturile de finala, Carla Suarez Navarro va da peste Venus Williams, si ea autoarea unei victorii spectaculoase luni seara, in meciul cu daneza Wozniacki.

Aur sau argint? Suceveanca Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de Box de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat joi, 25 aprilie, în finala categoriei 54 kg a …