Friday , May 10 2024

Foresta Malini, lider la golaveraj in campionatul Ligii a IV-a

N `n etapa de ieri, campioana en-titre s-a impus cu un stupefiant 14-0 `n fa]a celor de la Bucovina R\d\u]i

Campiona en-titre Foresta M\lini a preluat, la golaveraj, [efia clasamentului `n campionatul Ligii a IV-a, dup\ ce s-a impus ieri, cu un stupefiant scor de 14-0, `n fa]a celor de la Bucovina R\d\u]i, `ntr-un meci cont=nd etapa a XII-a. Pe locul secund al ierarhiei a urcat revela]ia acestui sezon, Bucovina Fr\t\u]ii Noi, care a c=[tigat cu scorul de 3-1 `n deplasarea de la Liteni. Podiumul este completat de Sporting Arbore care a ob]inut o victorie chinuit\, scor 1-0, `n fieful celor de la Steaua Dumbr\veni, unicul gol al `nt=lnirii fiind semnat de Cri[u, cu c=teva minute `nainte de pauz\.

Bucovina Rădăuți a suferit prima înfrângere în play-off-ul Ligii a III-a

Bucovina Rădăuți a suferit prima înfrângere de la startul play-off-ului Ligii a III-a, după ce …