FCSB – Dinamo 1-0: Lupta pentru titlu rămâne deschisă

FCSB-Dinamo

FCSB s-a impus la limită în derby-ul cu Dinamo şi rămâne ancorată înolupta la titlu cu CFR Cluj. Unicul gol a fost marcat de Marko Momcilovici, în minutul 31, din centrarea lui Dennis Man.

FCSB a câștigat la limită derby-ul cu Dinamo, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa a 12-a din Liga 1. Unicul gol al partidei a fost reușit în prima repriză de Momcilovici, care a profitat de o eroare uriașă de marcaj a lui Filip. Budescu a ratat un penalty spre final, dar dinamoviștii nu au găsit resurse pentru a egala.

În urma victoriei, FCSB a acumulat 26 de puncte, apropiindu-se la doar un punct de CFR. Clujenii au însă un meci mai puțin. De partea cealaltă, Dinamo mai adună o înfrângere și rămâne în continuare în afara play-out-ului. “Câinii” sunt pe locul șapte, cu 16 puncte.