Monday , May 20 2024

Cupa Sucevei la atletism si-a desemnat castigatorii editiei a XX-a

N performera `ntrecerii a fost Iuliana Chelaru, sportiva de la LPS Suceava reu[ind s\ c=[tige probele de 400, 800 [i 1500 de metri, la categoria de v=rst\ junioare II

Sala de sport a complexului Areni a g\zduit s=mb\ta cea de-a XX-a edi]ie a Cupei Sucevei la Atletism. Destinat\ categoriilor de v=rst\ juniori II [i juniori III, competi]ia a adunat la startul celor 28 de probe de concurs peste 100 de sportivi de la cluburile LPS Suceava, CS{ Humorului [i CS{ R\d\u]i, precum [i o delega]ie din Republica Moldova.
La finalul `ntrecerii, atle]ii de la LPS Suceava au c=[tigat 12 probe de concurs, sportivii moldoveni 9, cei de la CS{ Gura Humorului 6, `n timp ce Manuela Tivadar a cucerit singurul loc I pentru CS{ R\d\u]i.
Performera edi]iei din acest an a fost Iuliana Chelaru, sportiva legitimat\ la LPS Suceava reu[ind s\ urce pe cea mai `nalt\ treapt\ a podiumului `n trei dintre probele destinate junioarelor II: 400, 800 [i 1500 de metri.

Manuela Tivadar (CS{ R\d\u]i)

Cea de-a XX-a edi]ie a Cupei Sucevei la Atletism a fost organizat\ de Direc]ia Jude]ean\ pentru Sport [i Tineret, `n colaborare cu Asocia]ia Jude]ean\ de Atletism, Clubul Sportiv Municipal Suceava [i Consiliul Jude]ean [i a beneficiat din partea deliberativului judetean de un buget total de 10.000 de lei. (D\nu] CHIDOVE})

CSU Suceava a încheiat campionatul cu o victorie în fața celor de la CSM Focșani

CSU Suceava a încheiat ediția de campionat 2023/2024 a Ligii Naționale la handbal masculin după …