Tuesday , March 19 2024

CM Qatar. Anglia învinge cu 3 – 0 Senegal și va juca în sferturile de finală cu Franța

Echipa naţională a Angliei a învins duminică, scor 3-0, echipa Senegalului în optimile Cupei Mondiale. Englezii vor întâlni Franţa în sferturile de finală.

Anglia a deschis scorul în minutul 39, prin Jordan Henderson, din pasa lui Bellingham. În al treilea minut de prelungire al primei reprize Foden a trimis către Kane şi acesta a înscris pentru 2-0.

Tot Foden a pasat decisiv şi lui Bykayo Saka, la cel de-a treilea gol englez, din minutul 57.

Cunoaștem așadar și primele două sferturi de finală de la acest Mundial, e vorba de Olanda – Argentina, meci stabilit sâmbătă, și de Franța – Anglia, meci care se anunță incendiar, judecând după victoriile clare de azi ale celor două echipe, cu multe goluri. Reamintim că Franța a învins duminică Polonia cu 3-1.

Cosmin Matei, fotbalistul Sepsi, depistat pozitiv la testul antidoping după meciul cu U Craiova

Patronul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Laszlo Dioszegi, a declarat, luni, pentru Agerpres, că jucătorul …