Monday , April 29 2024

Astra a remizat cu Omonia, scor 1-1, în Liga Europa

sursa foto: gsp.ro

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate meciul cu formaţia cipriotă Omonia Nicosia, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa.

Astra Giurgiu a remizat, scor 1-1, cu Omonia Nicosia, în partida disputată pe Arena Naţională din Bucureşti. Astra a condus cu 1-0 la pauză, după ce a deschis scorul prin Tembo, încă din minutul 8, dar oaspeţii au egalat în repriza a doua.

Echipa română a marcat prin Tembo, găsit foarte bine în careu de o centrare a lui Budescu, după o lansare în adâncime pe dreapta.

Omonia a egalat în minutul 66, prin fostul rapidist Joao Paulo Andrade, care a înscris cu capul de la 7 metri, după un corner executat de Efrem.

La partida de pe Arena Naţională au asistat 2.164 de spectatori. Returul se va disputa pe 25 iulie.

România a cucerit aurul la 8+1 feminin la Europenele de canotaj din Ungaria

România a cucerit medaliile de aur la feminin în proba regină a canotajului, 8+1, duminică, …