Maria Sharapova s-a calificat in sferturi la Openul Chinei

sharapova

Maria Sharapova s-a calificat miercuri dupa-amiaza in sferturile de finala ale Openului Chinei, turneu dotat cu premii in valoare totala de 5,4 milioane de dolari.

In optimi, rusoaica a trecut in doua seturi, scor 6-0, 7-6, de spaniola Carla Suarez.

Favorita numarul 4 la castigarea trofeului s-a impus dupa o ora si 40 minute, la capatul unui joc dominat in totalitate in primul set, dar in care a avut ceva probleme in cel secund.

In sferturi, Sharapova o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Angelique Kerber si Svetlana Kuznetsova

Apoi, in semifinale, Sharapova o poate intalni pe Simona Halep. Bineinteles, daca vor ajunge pana in acea runda.