Sunday , April 28 2024

US Open: Zverev, victorie istovitoare în fața lui Sinner. Cum arată tabloul sferturilor

Ultima optime de finală de pe tabloul masculin la US Open, cea dintre Alexander Zverev și Jannick Sinner, a durat patru ore și 40 de minute, iar Zverev s-a impus în cinci seturi, scor 6-4, 3-6, 6-2, 4-6, 6-3.

Într-un alt meci, rusul Daniil Medvedev, cap de serie numărul 3, s-a calificat în sferturile de finală de la US Open în faţa australianului Alex de Minaur, cap de serie 13, scor 2-6, 6-4, 6-1, 6-2, după un meci care a durat două ore şi 40 de minute. În sferturi, el îl va întâlni pe compatriotul său Andrey Rublev, al optulea favorit.

Tabloul sferturilor de finală:

Carlos Alcaraz – Alexander Zverev

Daniil Medvedev – Andrey Rublev

Frances Tiafoe – Ben Shelton

Novak Djokovic – Taylor Fritz.

FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, …