Friday , April 26 2024

Liga 1: Viitorul invinge U Craiova cu 2-1

Viitorul Constanta a invins U Craiova, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 5-a a play-off-ului Ligii 1.

U Craiova, care continua seria neagra, a inceput bine partida de la Ovidiu, reusind sa deschida scorul in minutul 9, prin Cristi Barbut, aflat intr-o pozitie de ofsaid evidenta, pe care arbitrul nu a sanctionat-o insa.

Egalarea a venit cu doua minute inainte de pauza, cand Ianis Hagi a marcat cu un sut fenomenal din afara careului, ce nu i-a dat nicio sansa lui Pigliacelli.

Echipa lui Hagi a trecut in avantaj in minutul 57, Rivaldinho reluand in plasa o centrare perfecta a lui George Ganea, sub privirile marelui Rivaldo.

Oltenii au cautat egalarea pe final de joc, dar nu au reusit sa puna in pericol defensiva lui Gica Hagi.

Dupa acest rezultat, U Craiova ocupa locul 3, cu 30 de puncte, in timp ce Viitorul este pe patru, cu 29 de puncte.

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …