Thursday , May 2 2024

Tag Archives: Real-Barcelona

Real Madrid – Barcelona 2-3. Spectacol pe “Santiago Bernabeu”. Messi a adus victoria in prelungiri

Barcelona a castigat dramatic in fata rivalei Real Madrid, scor 3-2, in etapa cu numarul XXXIII din Primera Division. Echipa lui Luis Enrique relanseaza lupta pentru titlul de campioana a Spaniei, gratie victoriei adusa de Lionel Messi in prelungirile partidei de pe “Santiago Bernabeu”. Catalanii au egalat la puncte formatia …

Mai mult »

Meci „nebun” pe Bernabeu. Real Madrid – Barcelona 3-4. Catalanii s-au apropiat la un punct de Real

Internaţionalul argentinian Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria confruntărilor dintre echipele FC Barcelona şi Real Madrid, după ce a înscris, duminică, trei goluri în meciul disputat la Madrid, în etapa a XXIX-a a campionatului Spaniei. Messi a marcat în minutele 42, 65 (penalti) şi ’84 (penalti), …