Tag Archives: Borussia

Oferte senzationale de transfer pentru Chirices, din vara

Vlad Chiricheş a impresionat la Tottenham, iar din vară ar putea ajunge la o echipă de top din Premier League, unde ar urma sa înlocuiască un fundaş legendar. Vlad Chiricheş a intrat în atenţia lui Jose Mourinho, se gândeşte să-l aducă pe român la Chelsea, la pachet cu colegul acestuia …

Mai mult »

Bayern Munchen a devenit campioana Europei in ultimul minut. 2-1 cu Borussia, in finala Ligii Campionilor, la Londra

Bayern Munchen a învins la limită, cu scorul de 2-1, pe Borussia Dortmund, în finala Ligii Campionilor, jucată sâmbătă seara, pe stadionul Wembley. Golul victoriei a fost marcat de olandezul Arjen Robben, în minutul 89. Cu trei finale de Champions League jucate în ultimii patru ani, Bayern Munchen pornea favorită …