Sunday , April 28 2024

Sportul Studenţesc – Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 1-1, în Liga I

Echipa Sportul Studenţesc a terminat la egalitate, joi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ, în primul meci al etapei a II-a a Ligii I.

Sportul a dechis scorul prin Curelea, în minutul 64, Ceahlăul reuşind egalarea prin Gafiţa, în minutul 75.

1-0: Defensiva nemţenilor a bâlbâit un balon în propriul careu, iar Curelea a înscris cu un şut din 7 metri.

1-1: Dumitraş a trimis în forţă în faţa porţii, balonul s-a lovit de Gafiţa şi a intrat în poarta apărată de Ormenişan.

Sportul Studenţesc: Ormenişan – Farmache (Nae ’57, Cheţan ’80), Patriche, D. Lung, Maxim – Lungu (Nicola ’84), Ghinga – T. Bălan, Irimia, Ferfelea – Curelea. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Villadsen – Dumitraş, Forminte, Cazan, Barna – Monroy – Bădescu (Muscalu ’69), Achim (Omerbegovici ’81), Lucas Garcia, Stana (Cebotaru ’89) – Gafiţa. Antrenor: Constantin Enache.

Cartonaşe galbene: T. Bălan ’30, Patriche ’48, Curelea ’51, D. Lung ’62 / Cazan ’26, Stana ’38, Dumitraş ’49, Monroy ’85.

Meciul a fost arbitrat de Alexandru Tudor, ajutat de asistenţii Iulian Radu şi Mircea Orbuleţ, arbitru de rezervă fiind desemnat Cătălin Popa.

Observatorii întâlnirii au fost Constantin Ştefan şi Mircea Dancu, iar supervizor a fost Vasile Avram.

La meciul din Regie au asistat aproximativ 500 de spectatori, dintre care 20 de suporteri nemţeni.

La partidă au fost prezenţi selecţionerul naţionalei României, Victor Piţurcă, şi secundul acestuia Florin Marin.

FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, …