Tuesday , April 30 2024

Simona Halep a scapat de doua super jucatoare la Rogers Cup: Kvitova si Wozniacki, eliminate

wozniacki

Surprizele se tin lant la turneul de la Toronto, Rogers Cup, unde runda a doua a adus nu mai putin de cinci favorite eliminate!

Cele mai neasteptate eliminari au fost cele ale cehoaicei Petra Kvitova (favorita numarul 3) si danezei Carolina Wozniacki (favorita numarul 4).

Kvitova a fost invinsa categoric de bielorusa Victoria Azarenka (locul 21 WTA), scor 2-6, 3-6.

Tenismena din Cehia era cea mai periculoasa jucatoare pentru Simona Halep pe partea ei de tabel. De asemenea, eliminarea Kvitovei inseamna si ramanerea pe locul 3 in ierarhia WTA a sportivei noastre.

De partea cealalta, Wozniacki a pierdut intalnirea cu elvetianca Belinda Bencici (locul 20 WTA), scor 5-7, 5-7.

Alte favorite eliminate miercuri seara: Lucie Safarova (fav.7), Garbine Muguruza (fav.8) si Ekaterina Makarova (fav.11).

Rogers Cup 2015 are loc in perioada 10-16 august.

Şase canotori suceveni au câștigat în acest week-end medalii de aur la Campionatul European din Ungaria

România a cucerit în premieră o medalie de aur în proba masculină de dublu vâsle …