Saturday , April 27 2024

Prima medalie la Europenele de lupte. Bronz pentru Ştefan Gheorghiţă

Campionatele Europene de lupte de la Dortmund sunt unul dintre ultimele “antrenamente” ale sportivilor români înaintea Jocurilor Olimpice de la Londra, din 2012.

Sportivul Ştefan Gheorghiţă a obţinut medalia de bronz la lupte libere, categoria 84 de kilograme, la Campionatele Europene de la Dortmund.

Revenit în competiţii după ce în 2008, când a ocupat locul 5 la JO de la Beijing, suferise o gravă accidentare la coloană, luptătorul de 25 de ani a trecut în finala pentru locul trei de turcul Ibrahim Bolukbasi şi a repetat performanţa de anul trecut, când a ocupat tot locul trei, la CE din Azerbaidjan.

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …