Sunday , April 28 2024

Liga 1: Steaua, inca un rezultat dezamagitor

steaua-ASA

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata sambata seara, pe National Arena, cu ASA Targu Mures, in etapa a 7-a a Ligii 1.

Campioana Romaniei ramane astfel fara victorie pe teren propriu de cand antrenor a fost numit Mirel Radoi.

“Ros-albastrii” au inceput bine partida si au controlat prima repriza, in care au si marcat, prin Popa, in minutul 31, dupa o pasa de la Tade.

Repriza secunda a fost una slaba pentru Steaua, care n-a reusit sa-si creeze nici macar o ocazie importanta.

Mai mult, a primit gol in minutul 54, de la Jazvici, cu un sut printre picioarele lui Cojocaru.

1-1 si suporterii Stelei i-au strigat “Demisia, demisia” lui Mirel Radoi si i-au huiduit pe jucatori.

Dupa 7 etape, Steaua are doar 10 puncte, la fel ca ASA Targu Mures.

FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, …