Friday , April 26 2024

Irina Begu spulbera o favorita si e a treia romanca in optimi la Roma

begu

Irina-Camelia Begu s-a calificat miercuri in optimile de finala ale turneului WTA de la Roma.

In turul II al intrecerii din capitala Italiei, sportiva noastra a spulberat-o pe Angelique Kerber, a noua favorita a turneului, cu scorul de 6-3, 6-3.

Irina a inceput foarte bine partida, reusind un break in chiar primul game al jocului.

Ulterior, ea a castigat din nou pe serviciul adversarei si a reusit sa isi adjudece primul act cu scorul de 6-3.

Setul secund a fost ceva mai disputat in prima lui parte, Kerber incercand sa ramana in joc, insa numarul 11 WTA nu a reusit sa faca fata presiunii romancei.

Irina a reusit sa se distanteze de la 3-3 si a castigat si setul secund cu scorul de 6-3.

In optimile de finala de la Roma, Begu o va intalni pe Victoria Azarenka, cea care a trecut tot miercuri de Caroline Wozniacki, a cincea favorita.

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …