Thursday , May 2 2024

Cupa Ligii: Dinamo, umilita de Chiajna in semifinale

dinamo-chiajna

Concordia Chiajna este ca si calificata in finala Cupei Ligii, dupa ce a castigat prima mansa cu Dinamo, scor 3-0.

Formatia lui Mircea Rednic a avut o prestatie lamentabila si a fost invinsa de Chiajna la capatul unui joc in care nu a avut nicio ocazie importanta de a marca.

Chiajna a deschis scorul dupa doar 5 minute, cand Milevsky a fructificat o pasa ideala a lui Marius Pena.

La sapte minute dupa pauza, Milevksy s-a aflat de aceasta data la serviciu, iar Obodo a facut 2-0 din pasa sa.

Dinamo s-a prabusit complet, iar pe final Chiajna a mai punctat o data, prin Marius Pena, cu o lovitura de cap.

Returul va avea loc la inceputul lunii aprilie.

FC Botoșani învinge Petrolul Ploiești și iese din zona periculoasă a retrogradării

Etapa a 7-a play out-ului Superligii la fotbal masculin a consemnat ieșirea echipei FC Botoșani …