CSU II din Suceava și-a consolidat poziția de lider după victoria cu Politehnica Iași

Tinerii handbaliști pregătiți de Vasile Boca s-au impus în meciul de joi cu scorul de 34-27 (18-15)

CSU II din Suceava și-a consolidat poziția de lider în Seria A a Diviziei A la handbal masculin după ce s-a impus joi, în sala Şcolii “Ion Creangă”, din Obcini, în fața celei de-a doua clasate, Politehnica Iași, într-un meci din cadrul penultimei etape a sezonului regular.

Tânăra echipă condusă de Vasile Boca a intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, scor 18-15, și s-a desprins decisiv pe parcursul reprize secunde, câștigând în final cu 34-27.

CSU II din Suceava: Padovei, Sirghie – Niculaie (7), C. Radu (6 goluri), Vizitiu (5), Armanu (4), Dascălu (4), Bruj (3), Focșăneanu (3), Roșu (2), Moldoveanu, Şerban, Urdă, Grishikashvili și Rață.

În ultima rundă a sezonului regular, CSU II din Suceava va evolua duminică pe terenul celor de la CSU Galați. (Dănuț CHIDOVEȚ)