Thursday , May 9 2024

Champions League: Sevilla elimina Manchester United si Roma trece greu de Sahtior

FC Sevilla si AS Roma au obtinut, marti seara, calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa doua meciuri tensionate.

sevilla-manchester

Spaniolii au razbunat toate ironiile si atacurile lui Jose Mourinho din ultimele zile, reusind sa se impuna cu scorul de 2-1 si sa obtina astfel biletele pentru sferturi.

Wissam Ben Yedder a fost eroul Sevillei, francezul punctand de doua ori, in minutele 74 si 78.

Golul lui Lukaku, din final, nu a reusit sa spele onoarea patata a lui United, care paraseste Liga inca din faza optimilor de finala.

In celalalt meci al zilei, AS Roma a obtinut victoria la limita, scor 1-0, de care avea nevoie pentru a trece de Sahtior.

Veteranul Edin Dzeko a inscris pentru gruparea din capitala Italiei, care sarbatoreste o calificare nesperata la inceputul sezonului in sferturile Champions League.