Friday , May 3 2024

Barcelona, învinsă de Bilbao în finala Supercupei Spaniei. Messi a luat direct cartonaș roșu

FC Barcelona a fost învinsă de Athletic Bilbao cu 3-2 în finala Supercupei Spaniei.

Disputat la Sevilla, ultimul act al Supercupei Spaniei a fost extrem de spectaculos și a fost nevoie de prelungiri pentru a stabili învingătoarea.

Bilbao, care în semifinale a învins-o pe Real Madrid, s-a impus cu 3-2, după ce-a reușit să trimită meciul în prelungiri în minutul 90.

Golurile partidei au fost marcate de Griezmann (min.40 și 77) pentru catalani, respectiv De Marcos (min.42), Villalibre (min.90) si Inaki Williams (min.93) pentru învingători.

În minutul 120+1, Lionel Messi a primit direct cartonașul roșu pentru că și-a lovit cu cotul un adversar.

FC Botoșani învinge Petrolul Ploiești și iese din zona periculoasă a retrogradării

Etapa a 7-a play out-ului Superligii la fotbal masculin a consemnat ieșirea echipei FC Botoșani …