Barcelona, invinsa la scor de maidan de Bayern Munchen. 8-2 în sferturile Ligii Campionilor

Bayern Munchen a învins-o pe FC Barcelona cu 8-2 și s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor.

Catalanii au avut o prestație foarte slabă în confruntarea de la Lisabona și au suferit una dintre cele mai rușinoase înfrângeri din istorie.

În schimb, Bayern Munchen a făcut o demonstrație de forță, nu a lăsat-o nicio clipă mai moale și a jucat la cel mai înalt nivel, relateaza spotmedia.ro.

Nemții au deschis scorul încă din minutul 4, prin Muller, iar egalarea reușită de Barcelona în minutul 7, după autogolul nefericit al lui Alaba, a fost o simplă întâmplare.

Până la pauză, Bayern a mai marcat de trei ori, prin Perisici (21), Gnabry (28) și Muller (31).

Apoi, în partea secundă, Barcelona a punctat prin Suarez, cu un șut pe jos, dar n-a făcut decât să-i enerveze și mai tare pe nemți.

Astfel, Lewandowski (83) și Coutinho (86 și 89) au dus scorul la un 8-2 incredibil.

Bayern Munchen o va întâlni în semifinale pe învingătoarea dintre Manchester City și Lyon, pe 19 august.

În prima semifinală se vor intâlni Leipzig și PSG, pe 18 august, de la ora 22:00.