Tuesday , April 30 2024

Foresta, egalată în prelungiri în meciul cu Miroslava

Foresta a pierdut primele puncte pe teren propriu în actuala ediție de campionat a Ligii a III-a, după ce a remizat sâmbătă, pe stadionul Areni, scor 1-1, în fața Științei Miroslava.

În ciuda unui arbitraj ostil, echipa antrenată de Dorin Goian a deschis scorul în minutul 38, prin Makongo, fundașul camerunez fiind eliminat la jumătatea reprizei secunde, după ce a primit ușor al doilea cartonaș galben.

În superioritate numerică, gruparea ieșeană a egalat prin Botezatu, în primul minut de prelungire.

Într-un alt meci din penultima etapă a sezonului regular, Bucovina Rădăuți a pierdut la Piatra Neamț, în fața Ceahlăului, cu scorul de 0-2, prin golurile înscrise de R. Ciobanu (’19) și Barb (’73).

În schimb, Șomuz Fălticeni a obținut a doua victorie de la startul sezonului de primăvară, după ce s-a impus, pe teren propriu, în fața celor de la FK Miercurea Ciuc, cu 4-1, prin reușitele semnate de Savin, Dănilă, Merticariu și Bolu. (D.C.)

FC Botoșani învinge Petrolul Ploiești și iese din zona periculoasă a retrogradării

Etapa a 7-a play out-ului Superligii la fotbal masculin a consemnat ieșirea echipei FC Botoșani …