Tuesday , April 30 2024

CSU Suceava s-a ținut tare în meciul cu HC Dobrogea Sud Constanța

Echipa antrenată de Adrian Chiruț a cedat vineri, în fața celei de-a doua clasate în Liga Națională la handbal masculin, cu scorul de 20-24, la finalul unei partide în care constănțenii s-au desprins abia în ultimele zece minute

CSU Suceava s-a ținut tare în meciul cu HC Dobrogea Sud, echipa antrenată de Adrian Chiruț pierzând vineri, în fața celei de-a doua clasate în Liga Națională la handbal masculin, la o diferență de doar patru goluri, scor final 20-24.

Partida, disputată în sala Rapid din București, în cadrul etapei a XII-a a sezonului regular, a avut două reprize trase la indigo, ambele fiind câștigate de constănțeni cu 12-10.

Formația suceveană a condus la intrarea în ultimele zece minute de joc cu 20-19, dar a cedat pe final, când, conform antrenorului Adrian Chiruț, “nu a mai avut curaj să tragă la poartă, iar asta a făcut diferența”. (D.C.)

Gianina van Groningen – Ne datoram acest titlu european, pentru că am încercat atâția ani să îl obținem

Canotoarea Gianina van Groningen a declarat, luni, la Salonul Oficial al Aeroportului ”Henri Coandă”, că …