Wednesday , May 15 2024

Simona Halep, invinsa de Ana Ivanovici la Dubai

halep

Simona Halep a fost invinsa de Ana Ivanovici in turul al doilea de la Dubai, intrecere pe care a castigat-o anul trecut.

Jucatoarea din Romania a fost invinsa in doua seturi, scor 6-7, 2-6.

Intalnirea dintre Halep si Ivanovici a inceput cu o ora si jumatate de intarziere, programul turneului din Emirate fiind decalat din cauza ploii.

Simona a inceput perfect partida, reusind breakul in chiar primul game al meciului si mentinandu-se la conducere pana aproape de final. Romanca a avut minge de set la scorul de 5-4, insa si-a pierdut serviciul si de acolo a inceput declinul.

Ana a castigat primul set dupa ce a defilat in tie-break, impunandu-se cu scorul de 7-2.

Actul secund nu a avut practic istoric, Simona dand semne ca poate reveni in joc doar in game-ul secund, cand a reusit un break.

A fost insa mult prea putin in fata unei adversare care s-a aflat intr-o forma excelenta.

Simona paraseste asadar dupa primul meci turneul pe care l-a castigat anul trecut, in timp ce Ana Ivanovici se gandeste deja la disputa din sferturi cu Barbora Strycova.

Bronz național pentru voleibaliștii U17 de la LPS Suceava

Echipa pregătită de Bogdan Macsim și Tudor Orășanu a ocupat locul 3 la turneul final …