Foresta și-a luat adio de la promovare. Bucovina Rădăuți este cu un picior în finala play-off-ului

La barajul de promovare în Liga a II-a  Bucovina Rădăuți a luat o opțiune serioasă de calificare în finală. Foresta a pierdut la scor de neprezentare la Galați.

Bucovina Rădăuți a luat o opțiune serioasă de calificare în finala play-off-ului de promovare în Liga a 2-a, după ce a câștigat sambata, pe stadionul municipal, în fața celor de la Dacia Unirea Brăila, cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Florescu și Stoian, în prima repriză.

Foresta și-a compromis șansele de promovare în Liga a 2-a, după ce a pierdut sâmbătă, pe terenul Oțelului Galați, cu scorul de 0-3, în manșa tur din semifinalele play-off-ului.
Trupa antrenată de sârbul Ivan Gvozdenovic a clacat în repriza secundă, când a încasat trei goluri în decurs de zece minute, de la I. Neagu, Cîrjan și C. Stoian (penalty).
Manșa retur e programată sâmbăta viitoare, la Însurăței, respectiv pe Areni.