Saturday , April 27 2024

VIDEO. Fotbalista care a marcat de 3 ori în propria poartă, cu dreptul, cu capul și cu stângul

SUA și Noua Zeelandă s-au întâlnit într-un meci de la SheBelievesCup, iar Meikayla Moore a avut o zi de coșmar: a dat nu mai puțin de 3 autogoluri în jumătate de oră.

Conform digisport.ro, fundașul lui Liverpool a marcat de 3 ori în proprie poartă, în prima repriză, o dată cu dreptul, o dată cu capul și o dată cu stângul. Naționala feminină a Statelor Unite s-a impus în cele din urmă cu 5-0.

Meikayla Moore a “reușit” un hat-trick perfect de autogoluri, înainte să a fi schimbată de selecționerul Noii Zeelande, în minutul 40. Fotbalista de 25 de ani a părăsit terenul în lacrimi.

Meikayla Moore evoluează pentru Liverpool din 2020, iar în cariera sa a mai evoluat în prima ligă germană, la Koln și Duisburg. Ea are 48 de selecții, 3 goluri și 3 autogoluri la națională.

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …