Monday , January 30 2023

Turneul international de judo de la Gura Humorului a adunat peste 160 de participanti

N judo-ul sucevean a fost reprezentat de cluburile CS{ Gura Humorului [i Shinzo Ran Nord Arena Suceava,n competi]ia a reunit pe aceia[i saltea concuren]i cu v=rste cuprinse `ntre 5 si 20 de ani, ace[tia fiind `mp\r]I]i `n 23 de categori de concurs, de la 25 la 66 de kilograme

Sala Polivalent\ din Gura Humorului a g\zduit, s=mb\t\ trecut\, cea de-a noua edi]ie a Turneului Interna]ional de Judo ”Cupa Bucovina”.
Pe l=nga reprezentan]ii gazdelor, la competi]ie au fost invitate alte [apte cluburi de judo, cinci din România, unul din Republica Moldova [i unul din Ucraina: AJJ Vrancea, CSS Unirea Ia[i, LPS Roman, CSJ Drumaru Bistri]a, Shinzo Ran Nord Arena Suceava, Secureni (Ucraina), LIMPS Chi[in\u (Republica Moldova).
Cei aproximativ 160 de judoka, cu vârste cuprinde între 5 [i 20 de ani, au fost împ\r]i]i în 23 de categorii, pornind de la cei mai mici, categoria sub 25 de kilograme, pân\ la cei sub 20 de ani, care au concurat la categoria sub 66 de kilograme.
Organizat de CSS Gura Humorului, sub coordonarea profesorului Mihail Ciocoiu, turneul a fost deschis de c=teva meciuri demostrative la care au participat judoka n\scu]i între anii 2003-2005.

N Rezultatele complete ale turneului:

Under 9 ani –25 kg masculin
1. Niculi]\ Ilie (CSS Gura Humorului)
2. Macovei Iliu]\ (CSS Gura Humorului)
3. Plaxin Pavlov (Secureni UA)
Under 13  ani – 27 kg masculin
1. Drîmba Bogdan (AJJ Vrancea)
2. Leica {erban (CSS Gura Humorului)
3. Ion Drago[ (AJJ Vrancea)
3. Tomescu Mircea (AJJ Vrancea)
Under 13 ani – 30 kg masculin
1. Can Metin (AJJ Vrancea)
2. Iorga Alberto (AJJ Vrancea)
3. Papuc Ioan (AJJ Vrancea)
3. Corduneanu Andrei (LPS Roman)
Under 13 ani – 34 kg masculin
1. Scoban Alex (CSS Unirea Ia[i)
2. Cujb\ Valeriu (LIMPS Chi[in\u MD)
3. Feraru Alex (AJJ Vrancea)
3. Horga Luis (CSS Gura Humorului)
Under 13 ani – 38 kg masculin
1. Vrabie Mihai (AJJ Vrancea)
2. Frunta[u Alexandru (AJJ Vrancea)
3. Late[i Tudor (CSS Gura Humorului)
3. Haisan Costel (LPS Roman)
Under 13 ani – 42 kg masculin
1. Costî[în Costea (Secureni UA)
2. Capr\ Alexandru (LPS Roman)
3. Beleca Teodor (CSS Gura Humorului)
3. Ciuraru Ilie (LPS Roman)
Under 13 ani – 46 kg masculin
1. Lipchin Andrei (Secureni UA)
2. Bost\nic\ Cristian (AJJ Vrancea)
3. Voicu Manuel (CSJ Drumaru Bistri]a)
3. Todic\ Lucian (CSS Gura Humorului)
Under 13 ani – 50 kg masculin
1. H\b\sescu Lucian (LPS Roman)
2. Do]en Renat (LIMPS Chi[in\u MD)
3. Voicule] Alin (AJJ Vrancea)
3. Pl\cint\ {tefan (LIMPS Chi[in\u MD)
Under 15 ani – 32 kg feminin
1. Sincar Mariana (CSS Gura Humorului)
2. Oltean Daniela (CSJ Drumaru Bistri]a)
3. B\ban Emilia (CSJ Drumaru Bistri]a)
3. Andonescu Bianca (CSJ Drumaru Bistri]a)
Under 15 ani – 36 kg feminin
1. Smântânc\ Mariana (CSS Gura Humorului)
2. Zgherea Daniela (AJJ Vrancea)
3. Rotaru Alexandra (CSJ Drumaru Bistri]a)
3. Csenteri Aliza (CSJ Drumaru Bistri]a)
Under 15 ani – 40 kg feminin
1. Papuc Marilena (AJJ Vrancea)
2. Pascaru Roxana (CSS Unirea Ia[i)
3. Rotariu Roxana (CSS Unirea Ia[i)
3. Smântânc\ Mariana (CSS Gura Humorului)
Under 15 ani- 44 kg feminin
1. Tagarici Marinela (AJJ Vrancea)
2. Orceacova Iulia (Secureni UA)
3. Oltean Alexandra (CSJ Drumaru Bistri]a)
3. Pachi]escu M\d\lina (CSS Unirea Ia[i)
Under 15 ani – 48 kg feminin
1. Calot\ Gabriela (AJJ Vrancea)
2. Iscuvitz Andreea (CSS Gura Humorului)
3. Clopot Lenu]a (CSS Unirea Ia[i)
3. Moro[anu Ilinca (CSS Unirea Ia[i)
Under 15 ani – 52 kg feminin
1. Alisoaie Gabriela (CSS Unirea Ia[i)
2. Pachi]escu Alexandra (CSS Unirea Ia[i)
3. Andronache Georgiana (AJJ Vrancea)
3. Ciupitu Diana (AJJ Vrancea)
Under 15 ani –57 kg feminin
1. Pachi]escu Alexandra (CSS Unirea Ia[i)
2. Andronache Georgiana (AJJ Vrancea)
3. Bârsan Gabriela (CSS Gura Humorului)
3. Andrie[ Elena (CSS Unirea Ia[i)
Under 15 ani – 63 kg feminin
1. Secrieru Andrada (CSJ Drumaru Bistri]a)
2. Dasc\lu Ana Maria (LPS Roman)
3. Bârsan Gabriela (CSS Gura Humorului)
3. Vasilovici Gabriela (CSS Gura Humorului)
Under 17 ani – 50 kg masculin
1. Ordog Attila (AJJ Vrancea)
2. Hantu George (AJJ Vrancea)
3. Drîmb\ Dorin (AJJ Vrancea)
3. Nistor R\zvan (LPS Roman)
Under 17 ani –55 kg masculin
1. Marin Florin (AJJ Vrancea)
2. Marcu Daniel (AJJ Vrancea)
3. Nedelcu George (AJJ Vrancea)
3. Cutureanu Dumitru (CSS Gura Humorului)
Under 20 ani – 52 kg feminin
1. Cutureanu Andreea (CSS Gura Humorului)
2. Nicu Alexandra (AJJ Vrancea)
3. C\lbaz\ Andreea (CSJ Drumaru Bistri]a)
3. Macovei Paraschiva (CSS Gura Humorului)
Under 20 ani –57 kg feminin
1. Pop Ionela (CSJ Drumaru Bistri]a)
2. Burl\ Ioana (AJJ Vrancea)
3. Bejenariu Daniela (CSS Gura Humorului)
3. Mazura[ Alina (CSS Unirea Ia[i)
Under 20 ani – 60 kg masculin
1. Vlase Ginu (AJJ Vrancea)
2. T\n\sescu Andrei (CSS Gura Humorului)
3. Ra]\ Marian (CSS Unirea Ia[i)
3. Dasc\lu Alexandru (LPS Roman)
Under 20 ani – 63 kg feminin
1. Bejenariu Daniela (CSS Gura Humorului)
2. Ciobanu Adriana (CSS Gura Humorului)
3. Chira Violeta (Shinzo Ran Nord Arena Suceava)
3. Mazura[ Alina (CSS Unirea Ia[i)
Under 20 ani – 66 kg masculin
1. Moise Daniel (AJJ Vrancea)
2. T\n\sescu Andrei (CSS Gura Humorului)
3. Volerat Robert (CSS Gura Humorului)
3. Gavril Gabriel (CSS Unirea Ia[i)
La nivel de echipe edi]ia din acest an a Cupei Bucovina a fost câ[tigat\ de c\tre judoka de la AJJ Vrancea, urma]i de c\tre CS{ Gura Humorului [i CS{ Unirea Ia[i. (D\nu] CHIDOVE})

Vezi si

CSU Suceava a pierdut ultimele două amicale din această iarnă

24-40 cu CSM Bacău și 32-33 cu CSM Odorhei sunt rezultatele înregistrate de handbaliștii suceveni …